חג שמח חברות וחברים יקרים!

חוקרי המשטרה והרשות לניירות ערך חקרו היום את ראש הממשלה במעונו. לקביעת המשטרה כי קיימת תשתית ראייתית לקבלת שוחד בהיקף חסר תקדים של מיליון ש״ח  מתווספת החקירה בתיק 4,000 ואין לדעת לאן תתפתח. חקירות ראש הממשלה כבר מזמן פגעו באמון הציבור במנהיגיו, ביציבות המערכת הפוליטית והן כבר לא עניין של מה בכך. הן נוגדות את אמות המוסר המצופות ממנהיג בישראל. בקואליציה לא בוחלים באמצעים, מסע הדה לגיטימציה נגד כל גורם במערכת אכיפת החוק הולך ומתגבר, כל האמצעים כשרים לשם ההישרדות הפוליטית. הם ״שורפים את המדינה״ ואחריהם המבול. הציבור יודע וגם בסביבות נתניהו יודעים- ראש הממשלה צריך להתפטר, ויפה שעה אחת קודם. ובינתיים- ״תמות נפשו עם פלשתים״.

לצפייה בתוכנית "המטה המרכזי" לחצו על התמונה

 


להאזנה לראיון עימי בתוכנית של רינו צרור, לחצו על התמונה

 

 

על מערכת המשפט לערוך בדק בית

פרשיית המסרונים בין השופטת פוזננסקי לתובע מהרשות לניירות ערך, עו"ד שחם- שביט, טילטלה את המדינה בכלל ואת עולם המשפט בפרט. תיאום מראש בין שופטת ותובע הוא חמור. הגם שמדובר בשופטת מוערכת, אשר עורכי דין רבים מעידים עליה שהיא דואגת לזכויות אדם, התנהלות זו עדיין מהווה חציית גבולות ופוגעת פגיעה חמורה באמון הציבור ובקודש הקודשים של שלטון החוק- הזכות להליך הוגן. מקרה זה אינו משקף את כלל המערכת ואסור שיכתים אותה. בהחלטה ברורה וחד משמעית התריע נציב תלונות הציבור על השופטים, השופט ריבלין, לא רק על הכשל האישי בהתנהלות השופטת, אלא גם על הכשל המערכתי בתקשורת בין-אישית ישירה ובקיום דיונים במעמד צד אחד. פניתי לשרת המשפטים ולנשיאת בית המשפט העליון, בדרישה להוציא הוראות חד משמעיות לציבור השופטים בנושא. זו העת שמערכת המשפט תערוך בדק בית. יחד עם זאת אין לאפשר את הניצול הציני של ראש הממשלה, שרים וחברי כנסת המקיפים אותו, ואין להטיל דופי במערכת ובטח שלא בחקירות ובאופן התנהלותן. 


לצפייה בראיון עימי בתוכנית 'הצוללות'

 


להאזנה בראיון עימי אצל גלית אלשטיין לחצו על התמונה


 

 

״מה שלומך ילדה יפה? הופה על הידיים, אהבתי את הלק״

עקרון פומביות הדיון וזכות הציבור לדעת הם ערך עליון. צילום עצורים היושבים על ספספל החשודים הוא חלק מזכות הציבור לדעת ולראות. יחד עם זאת, צדק לא עובר דרך ביזוי והשפלה. כאשר הגיחה סטלה הנדלר ממרתפי המעצר עדת צלמים צבאה עליה, ונשמעו קריאות סקסיסטיות ומחפיצות של ״הי ילדה יפה, הופה על הידיים, אהבתי את הלק״. זו לא המשמעות של זכות הציבור לדעת. הגשתי שאילתה בנושא לשרת המשפטים ובעקבותיה הודיעה השרה כי תשנה את נוהל צילום חשודים המובאים להארכת מעצר. צילום חשודים הכרחי. זכות הציבור לדעת עוברת דרך זכות הציבור לראות. אין לבטל את הצילום, אך על שרת המשפטים והנשיאה חיות לקבוע נהלים ברורים שישמרו מחד על כבוד האדם ומאידך על עקרון פומביות הדיון.

לצפייה בראיון עימי בתוכנית 'חמש בערב' עם רפי רשף, לחצו על התמונה

 

לצפייה בראיון עימי ב'חדשות הבוקר' בקשת, לחצו על התמונה

 

ישראל היום

 

לצפייה בשאילתא שהגשתי לשרת המשפטים במליאה, לחצו על התמונה

 

ידיעות אחרונות

 


בראיון עימי ב"יומן הערב של גל"צ, לחצו על התמונה

 

 

חושפים את הפנים המכוערות של סרבני הגט- הצעת חוק שהגשתי עברה בטרומית

בישראל, מסתובבים מאות נשים וגברים כבולים בשלשלאות נישואים שאינם חפצים בהם, מבלי יכולת להמשיך בחייהם- אלו מסורבות ומסורבי הגט. לנשים התופעה קשה וכואבת שבעתיים משום שבניגוד לגברים שיכולים לקבל היתר לשאת אישה שניה, הן אינן יכולות להינשא בשנית, להביא ילדים ולהקים משפחה. העובדה שבמדינת ישראל אין הפרדה בין דת ומדינה מחייבת שכל הליכי הנישואין וגירושין יתנהלו אך ורק על פי ההלכה. המאבק שלי למען מסורבי הגט הוא מאבק מתמשך, צעד אחר צעד. צעד נוסף וחדשני התאפשר השבוע כאשר הצעת החוק שהגשתי להקמת מרשם סרבנים אינטרנטי עברה בקריאה טרומית. מעתה כל מי שכובל את בן זוגו בנישואין שאינו חפץ בהם וקיים נגדו פסק דין לחיוב או לכפיה בגט- שמו ותמונותו יפורסמו במאגר. הצעת החוק עברה בתמיכת המשרדים השונים והיא צעד נוסף במאבק בתופעה. 

לצפייה בנאומי במליאה, לחצו על התמונה

לצפייה בכתבה לחצו על התמונה

 

לצפייה בראיון עימי בערוץ 10, לחצו על התמונה

 

 

 

אסור ששופטי עליון ייבחרו על פי עמדתם הפוליטית

הוועדה לבחירת שופטים בחרה בשבוע שעבר למנות את פרופ' גרוסקופף ופרופ' שטיין לבית המשפט העליון. חברי הוועדה שוב בחרו לשמר את הרוב הגברי המוחץ בבית המשפט. דווקא בית המשפט העליון שמתווה בפסיקותיו את ערך הייצוג ההולם- לא חתר לייצוג שוויוני בין שופטיו. ערב התכנסות הוועדה הודיע השופט כבוב על הסרת מועמדותו. משפטן בחסד, שופט מקצועי, ראוי ומוערך. תיוגו בקרב חברי הוועדה כ״שופט מוסלמי״ בלבד, עשה עמו עוול והעובדה שחברי הוועדה לא מסוגלים להכיל את העובדה כי שני שופטים בני מיעוטים ישבו על כס השיפוט היא מקוממת. חברי הוועדה יכלו לרשום לעצמם הישגים- ובהינתן רשימת מועמדים כה מכובדת, למנות שופטת ולמנות שופט מוסלמי ראשון. אך במקום זאת התעקשו בוועדה למנות שופט ״בייבוא אישי״- מועמדה של שרת המשפטים- השופט אלכס שטיין. השבוע, לאחר בחירת השופטים, נחשפו פוסטים שפרסם פרופ׳ שטיין בדף הפייסבוק שלו בהם הביע עמדותיו הן הפוליטיות והן אלו המתייחסות לכוחו ומעמדו של בית המשפט העליון. ההתעקשות כעת ברורה. מינויו של שטיין הוא שיאה של הפוליטיזציה של המערכת ושל הנסיונות להחליש את בית המשפט העליון. אמשיך להיאבק לשמירה על שומר הסף של הדמוקרטיה.

ידיעות אחרונות


 

 

״רוצים לזרוק אותי מהגג״ אמר רוסטיס בן ה- 14. גופתו נמצאה למרגלות הבניין ולשר ארדן לא היו תשובות

לפני כארבע שנים, התקשר רוסטיס ז״ל נסער למשטרה ודיווח שאנשים רעולי פנים מאיימים להשליכו מגג. הוא מסר את כתובתו המדויקת אך השוטרים הגיעו לשני מקומות שונים. לבסוף, בהגיעם למקום הם מוצאים את גופתו מוטלת למרגלות הבנין- ובאופן תמוה קובעים שמדובר בהתאבדות. כיצד יתכן?! את השאלה הזו שאלתי את השר לביטחון פנים. ארבע שנים שהוריו, אנדריי ואוקסנה, טוענים שאין סיבה שהתאבד ודורשים את קלטת השיחה, נאבקים ולא מקבלים תשובות. השר לביטחון פנים הגיע למליאה עם נתונים לא מדויקים ותשובות לא מספקות. אמשיך לפעול לפתיחת החקירה, למשפחתו של רוסטיס מגיעות תשובות


לצפיה בתחקיר של אילה חסון בערוץ 10, לחצו על התמונה

 

לצפייה בשאילתא שהגשתי לשרת המשפטים במליאה, לחצו על התמונה

 

 

זכות בסיסית של כל ילד לקשר עם שני הוריו- הצעת חוק שהגשתי עברה בטרומית!

הצעת החוק שיזמתי, שנועדה להציל נפשות של אלפי ילדים שאינם זוכים לזכותם הבסיסית- קשר עם שני הוריהם, עברה השבוע בקריאה טרומית! בחודשים האחרונים, מאז יזמתי את הצעת החוק הגיעו ללשכתי מאות סיפורים כואבים של אמהות ואבות מכל מגזר, מעמד ומיקום גיאוגרפי, שילדיהם ניתקו עמם קשר. את כולם אפיין המבט הכבוי בעיניהם. הם מתנהלים כחיים- מתים, זועקים לרשויות- אך היעדר הכלים מונע את הטיפול והמצב רק מחמיר. הצעת החוק שיזמתי תצייד את בתי המשפט בארגז כלים להתמודדות עם הנתק באמצעות הליך נפרד ומהיר עם מומחים ייעודיים שיאפשר לזהות ולטפל בתופעה כבר בניצניה. היא תבטיח ליווי ופיקוח של גורמי הטיפול ותגן על הילדים. היא תאפשר את החשוב מכל- שמירה על טובת הילד. בקרוב, נדליק אור במבטם הכבוי של אלפי הורים וילדים.

לצפייה בנאומי במליאה, לחצו על התמונה 

 

מעריב

 

לצפייה בראיון עימי בתוכנית "הכל כלול", לחצו על התמונה

 


 

 

צביעות בכל צבעי הקשת

בשבוע שעבר הקואליציה הפילה הצעת חוק שהגשתי להכרה במשפחות חד מיניות כמשפחות שכולות. בחברה הישראלית למודת השכול המשפחות השכולות הן בקונצנזוס. הוא מאחד את כולנו וכשהוא מתדפק על הדלת הוא לא בודק מי, הוא לא פוסח, גם לא על זוגות חד מיניים. הצעת החוק הקימה את מחאת ״המילואמניקים והמילואמניקיות דורשים שוויון״. מסתבר שהחיילים הלהט״בים בצה״ל מספיק טובים בשביל להקריב את חייהם למען המדינה אך לא מספיק טובים כדי שיתקנו עבורם חוק שלא תוקן מאז שנת 1950. בזמן שהם מסכנים את חייהם, הממשלה לא מסכנת את שלמות הקואליציה. על אף הבטחות לשינוי, להכרה ולזכויות - דיבורים לחוד ומעשים לחוד. את הזכות לשוויון יש לעגן בחקיקה- לא בנהלים ולא בבירוקרטיה, לא בהצהרות של שר ביטחון כזה או אחר- אלא בדלת הראשית- בחוק.

לצפייה בנאומי, לחצו על התמונה
 

 

משפט שדה למפכ"ל המשטרה

הקואליציה מוסיפה חטא על פשע. לא רק שזימנה את המפכ״ל לדיון על חקירות נתניהו במסווה של התבטאויותיו בתכנית ״עובדה״, אלא גם שהיא ערכה לו משפט שדה. הדיון שהתקיים בועדת פנים הוא ניצול של כוח פרלמנטרי, דיון מעוות ולא ענייני על החקירות שמתנהלות. חברי כנסת מטעם נהגו במפכ״ל כנחקר וניסו לחלץ ממנו מידע על החקירות. בשם ההגנה על ההישרדות הפוליטית גררו חברי הכנסת מהליכוד את כולנו לדיון מביש ומבזה שירשם כעוד כתם בדברי הימים של הכנסת ה-20.
 

לצפייה בכתבה במהדורה המרכזית, לחצו על התמונה


להאזנה בדבריי המלאים בוועדה, לחצו על התמונה


 

 

טקס לזכר חללי צה"ל שמקום קבורתם אינו נודע

בעשר השנים האחרונות נמצאו למעלה מ-30 חללים שמקום קבורתם אינו נודע, להם יש היום קבר ומצבה. בשבוע שעבר, יחד עם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, ושר הביטחון אביגדור ליברמן, ייצגתי את הכנסת בטקס לזכר חללים שמקום קבורתם לא נודע. פגשתי את המשפחות, שמגיעות מדי שנה לקיר זיכרון, וליקירם שנפל אין מקום לנוח בו בשלום. יש לנו אחריות לכל חללי צהל שנפלו בכל קרב, ונמשיך לעשות ימים כלילות על מנת לאתרם.

 

בין לבין...

 

מפגש עם חברי סניף רמת יוחנן וקרית אתא בקיבוץ רמת יוחנן
 

מפגש נשים לקראת כינוס נוסף של השדולה למען האישה הדרוזית

 

שבת שלום וחג שמח חברות וחברים יקרים!


שלכם ולמענכם, 

רויטל


עמוד הפייסבוק שלי: "רויטל סויד עו"ד / Revital Swid"
צוות לשכתי עומד לרשותכם בכל עניין:
אדר הרשקוביץ יועצת פרלמנטרית: 054-7917156.
מישל לוי דוברת: 054-6607333.


להסרה מרשימת התפוצה יש ללחוץ על הקישור בתחתית העמוד.