חברות וחברים יקרים,

ארבע שנים חלפו וממשלת נתניהו חזרה בדיוק לנקודת הפתיחה שלה. קואליציית 61 הנשענת על חודו של אורן חזן. לא מצליחה להעביר חקיקה משמעותית או יוזמות מדיניות. רק למשוך זמן הישרדות!

מפלגת הבית היהודי חזרה השבוע למימדיה הטבעיים. אחרי שהתקפלו מההצהרות המפוצצות שלהם, הם נותרו עם ידיים ריקות. חשוב לזכור-  זו מפלגה של 8 מנדטים, שרק 7% מהציבור בחר בה, שדואגת אך ורק למיעוט הימני הקיצוני, המשיחי ומקדמת סיפוח זוחל ומנסה לפרק את בית המשפט העליון שומר הסף שעומד בדרכה

בינתיים ראינו מה סדר העדיפויות של הממשלה– לוועדת חקירה ממלכתית למניעת רצח נשים הם התנגדו, לתחבורה ציבורית מצומצמת בשבת הם התנגדו ועל פסק דין שנישל אישה ממחצית מדירת מגוריה, כי בגדה בבעלה, הם שתקו. הם הביאו חושך על פני החברה הישראלית אבל הם לא יוכלו לנצח להסתיר את השמש. והיום הזה קרב, תתחילו להתכונן. ראש הממשלה הצטלם השבוע כשהוא אוכל במזנון החלבי. כדאי שיתרגל לאכול שם, כי אנחנו הולכים לאתגר אותם והם הולכים לבלות הרבה מאוד זמן במשכן עד שנלך לבחירות. וזה קרוב.

״אני רק שאלה - באיזה מדינה אתם רוצים לחיות?״ - לצפייה לחצו על התמונה

 

ממשלת הימין הזו חולה במחלה אוטואימונית

את מה שאנחנו אומרים כבר ארבע שנים הבינו סוך סוף גם בקואליציה. את אי האמון הגדול ביותר בנתניהו ובממשלתו הביעו השבוע דווקא שרי הממשלה עצמם. שר הבטחון המתפטר מכריז שהוא מכיר את כל החומרים החסויים ודבריו של ראש הממשלה, על המצב הבטחוני הרגיש, הם בלשון המעטה לא נכונים. שר החינוך בנט דורש שינוי בתפיסת הבטחון של מדינת ישראל, ובדבריו מודה שמר בטחון הוא לא מר בטחון. שרי הממשלה עצמם מאשרים שהממשלה בה הם חברים לא מתפקדת ומביעים בה אי אמון

וראש הממשלה...? הוא מודה במסיבת עיתונאים שבמשמרת שלו המצב הביטחוני ״לא מזהיר״ ומשתמש בזה שימוש ציני על מנת למנוע בחירות. ממשלת הימין הזו חולה במחלה אוטואימונית, היא לא מתפקדת ותוקפת את עצמה. היא מתנהלת ללא אופק מדיני, לא משרתת את הציבור ומונהגת על ידי מי שמניעה אותו רק הישרדותו הפוליטית. אין לממשלה הזו מנדט והיא צריכה לסיים את תפקידה ולהתנתק ממכשיר ההנשמה המלאכותי. נמשיך להילחם בממשלת הימין הזו ובקואליציית ה-61 עד שנחליף אותם.

 

ממון ידיעות אחרונות

 

לצפייה בראיון באולפן Ynet - לחצו על התמונה

לצפייה בראיון עמי תכנית ״בוקר אור״  - לחצו על התמונה

להאזנה לראיון אצל אראל סגל ב-103FM - לחצו על התמונה

 

נאבק כמו אריה, נפל כמו יתוש

בזמן שבנט ניסה לערפל את התמונה- שנאבק כמו אריה ונפל כמו יתוש, הצהיר על אחריות לאומית ובפועל התקפל כי הרבנים הכריעו אותו, הוא לא היסס והסית נגד לובש מדים - הפצ״ר. ההשוואה שעשה בין הפצ״ר למחבל יחיא סינוואר היא מבישה, חצופה ופוגעת בצה״ל. מה יש להם שם בבית היהודי נגד החוק? הם לא מפספסים שום הזדמנות לרמוס את מערכת המשפט ואת שלטון החוק והפעם על ידי ניצול הקונצנזוס הישראלי- צה"ל. הפרקליט הצבאי הראשי שומר על ערכי צה״ל, מגן על חיילנו מפני תביעות משפטיות בינלאומיות ואזרחיות פה בארץ, אך את הבית היהודי מעניינת רק רמיסת מערכת המשפט. בנט שהתיימר להיות שר ביטחון חשף את פרצופו האמיתי - קצין לשעבר שנואם נאומים מסיתים תחת אור הפלורסנטים בלי יכולת להסתכל מעבר על התמונה הרחבה. בנט חייב להתנצל!

 

לקריאת הכתבה המלאה לחצו על התמונה

 

לצפייה בנאומי במליאה- לחצו על התמונה

לצפייה בכתבה במהדורת החדשות של ערוץ 10 - לחצו על התמונה

 

איילת שקד מחשיכה את החברה הישראלית

השבוע אישר בג״צ, פסק דין של בית הדין הרבני הגדול, ששלל מאישה, אחרי 30 שנות נישואים, את זכויתיה בדירת המגורים, ברוב של שני שופטים מול דעת מיעוט שסברה שהאישה זכאית למחצית מהזכויות בדירה בה התגוררו בני הזוג 20 שנה. למה? משום שבגדה בבן זוגה. שני שופטי הרוב, שללו מהאישה את זכויותיה, החזירו את המשפט הישראלי 25 שנה אחורה והכניסו את הדין הדתי לחוק האזרחי של חלוקת רכוש, היו לא אחרת, מאשר שני שופטים שמינתה לאחרונה השרה שקד. 

שקד הצהירה לא אחת, כי היא רוצה לשנות את אופיו של בית המשפט העליון ולמנות בו שופטים שמרניים. היא טענה שבית המשפט העליון התרחק מהציונות ומהציבור וזו הסיבה מדוע צריך לשנות את אופיו. על הדרך היא הקריבה את הערכים הליברלים, שוויון, זכויות נשים, מיעוטים, זכויות אדם ואת הקהילה הגאה. פסק הדין הזה הוא דוגמא מובהקת למשמעות של ה״שמרנות״ אותה דורשת שקד להכניס לבית המשפט העליון.
אל תתבלבלו- שקד שמה לה למטרה להחליש את מערכת המשפט, לפגוע בשלטון החוק, להעביר את פסקת ההתגברות שתצמצם את כוחו של בית המשפט העליון. זה לא הציבור והעם שהיא דואגת להם, אלה החבר׳ה מהימין הקיצוני, להם היא דואגת, בשבילם היא צריכה חקיקה אנטי חוקתית ואנטי דמוקרטית. אני אמשיך במאבק שלנו על שלטון החוק, הדמוקרטיה וצביונה של מדינת ישראל.

לצפייה בנאומי במליאה - לחצו על התמונה

להאזנה לראיון עמי בגל"צ - לחצו על התמונה

 

 

עוצרת את ״קשר השתיקה״- הצעת חוק שיזמתי

כאשר נחשפתי לראשונה לתופעה של ניתוק קשר בין הורים וילדים לא הבנתי עד כמה היא רווחת, חוצה מגדרים ומגזרים, מעמד חברתי או סוציואקונומי ואינה נחלתם של גברים או נשים בלבד. פגשתי הורים שחייהם אינם חיים והם חווים כאב קשה מנשוא לאחר שהקשר בינם לבין ילדיהם נותק תוך כדי ובעקבות הליך הגירושין. 
אבות, אמהות, ילדים, שופטים, דיינים ועורכי דין שעימם נפגשתי, הצביעו על העדר כלים משפטיים מתאימים להתמודדות עם התופעה שנקראת ״ניכור הורי״. הצעת החוק שיזמתי ועברה בקריאה טרומית תיצור הליך משפטי מהיר ומזורז שיאפשר לגורמי המשפט והטיפול לזהות את התופעה עוד בשלביה הראשונים, ולטפל בה על ידי מומחים ייעודים. הערב מתחילה הסדרה ״קשר השתיקה״ של צופית גרנט, שחושפת את הסיפורים קורעי הלב של ילדים והורים מנוכרים שפגשתי בדרך, הצעת החוק שלי תציל נפשות של אלפי ילדים.

לצפייה בראיון עמי ב״שיחת היום״ עם לוסי אהריש ברשת 13 - לחצו על התמונה

עם צופית גרנט, יוצרת ״קשר השתיקה״

להאזנה לראיון עמי ב-102FM - לחצו על התמונה

 

 

מצטלמים ובוכים ובהצבעה מתנגדים- יום המאבק הבינלאומי לאלימות נגד נשים

אין ספק שזהו זמן נשים. יותר נשים מכהנות כראש עיר וכחברות מועצה, יותר נשים מכהנות כחברות כנסת, יותר נשים מתברגות בתפקידי מפתח, יותר מחאות של נשים שלא שותקות- ״metoo״ ו״למה לא התלוננתי״ הסעירו את הרשת ואת החברה. ועדיין- שנת 2018 ו20 נשים נרצחו השנה בידי בני זוגן. אלימות נגד נשים מגיעה לחדשות ולשיח הציבורי במקרי הקיצון שלה. אך כמה מכם יודעים ש- 14,000 תיקים נפתחו במשטרה על אלימות במשפחה, ש- 200 אלף נשים חיות תחת צל האלימות ושחצי מיליון ילדים היו עדים לאלימות. הסטטיסטיקה הזו מטורפת.

האלימות נגד נשים נמצאת בכל מקום, בכל מגזר ואנו חייבים למגר אותה, היא מושרשת בחברה והפיתרון הנדרש הוא לעקור אותה מן השורש. אכיפה והחמרה בענישה הם מחויבי מציאות אך חינוך ושינוי תפישה הן מילות מפתח. מציאותן של הדור הבא של הנשים תלוי בחינוך לערכים, במאבקים ובמציאות של דור הנשים הזה. 

והנה אחרי שבועות של מחאה ציבורית, דיונים בוועדות, נאומים במליאה והבטחת הממשלה לתכנית חירום לאומית למיגור האלימות נגד נשים, הצביעה הקואליציה פה אחד נגד הצעת האופוזיציה להקמת וועדת חקירה פרלמנטרית. זו אטימות וצביעות- מצטלמים ובוכים ובהצבעה מתנגדים. 

דקת דומייה לזכר הנשים שנרצחו השנה בידי בני זוגן

לקריאת הכתבה ב״הארץ״ על הדיון המהיר שיזמתי בנושא סל תמיכה לנשים מוכות - לחצו על התמונה

לזכרה של אלמונית- 1.2.18

נושאת דברים בערב של עמותת ״ילדותי השניה״ עם חברתנו יהודית זיסמנוביץ׳

הצעת חוק שוויון בקבורה לנפגעי פעולה איבה שיזמתי - עברה בקריאה ראשונה

הצעת החוק שלי המסדירה את קבורת קורבנות פעולות איבה וטרור ומאפשרת למשפחת הקרבן לבחור את מקום הקבורה ללא תלות במקום מגוריו וללא כל הוצאה כספית עברה בכנסת בקריאה ראשונה. 

הצעה נולדה בעקבות הפיגוע בשרונה בו נרצח עידו בן-ארי ז"ל שמשפחתו נאלצה להתמודד עם קשיים בירוקרטיים כדי שיטמן קרוב אליהם ביבנה ולא ברמת גן. לא יתכן שבשעתם הקשה ביותר, בני משפחה מוצאים עצמם מתמודדים עם בירוקרטיה והוצאות כספיות, רק כדי לטמון את יקירם שנרצח במקום שבו הם חפצים. לצערי הרב, מדינת ישראל למודת השכול חייבת לעשות כל שביכולתה על מנת להקל ולו במעט על משפחותיהם של חללי פעולות האיבה והטרור. כולי תקווה שלא ייעשה בה שימוש.

לקריאת הכתבה המלאה - לחצו על התמונה

לקריאת הכתבה המלאה- לחצו על התמונה

לצפייה בנאומי במליאה - לחצו על התמונה

שבת שלום חברות וחברים, 

שלכם ולמענכם, 

רויטל. 


הצטרפו אליי לעמוד הפייסבוק שלי: רויטל סויד עו"ד / Revital Swid ולטוויטר: swid4@

צוות לשכתי עומד לרשותכם בכל עניין:
אדר הרשקוביץ, יועצת פרלמנטרית: 054-7917156.

עידו בן תורה, יועץ פרלמנטרי: 054-5649890.

 

להסרה מרשימת התפוצה יש ללחוץ על הקישור בתחתית העמוד