חברות וחברים יקרים,

אתמול הודיעה המשטרה על המלצתה להגיש כתבי אישום בעבירות שוחד בתיק 3000, נגד מקורבי נתניהו, ביניהם אחד מאנשי סודו עו״ד דוד שמרון. התמונה ברורה- מקורבי נתניהו סיפסרו בביטחון אזרחי מדינת ישראל, וראש הממשלה הפקיר את ביטחון המדינה בידי חבורת מאכערים. אם הוא ידע אז הוא שותף לפרשת השחיתות מהחמורות ביותר שהיו בתולדות ישראל. פעם אחר פעם מתגלה שהמעגל הקרוב ביותר לראש הממשלה מורכב מנוכלים ועבריינים. נתניהו הפקיר בידי חבורה של מאכערים את ניהול המדינה ואת ביטחון האזרחים. 

 

איילת שקד, תורידי את הידיים שלך מדינה זילבר

״איילת שקד, תורידי את הידיים שלך מדינה זילבר, מהיועצים המשפטיים, משופטי בית המשפט העליון. הבעיה שלך היא לא זילבר אלא ציבור שלם שרוצה דמקורטיה, שוויון וערכים ליברלים. את גיבורה על שומרי הסף - את רוצה אותם צייתנים, בובות על חוט״. כך תקפתי השבוע את שרת המשפטים במליאה. 

איילת שקד הכריזה מלחמה על דינה זילבר, שבמהלך דיון בחוק הנאמנות, כשהיא מייצגת את עמדת היועמ״ש- ומביעה את ההסתייגויות שיש לו מהחוק, הוסיפה דברים, בנימה אישית. אבל הבעיה של שקד היא לא עם זילבר, היא בסך הכל הקורבן התורן. הבעיה שלה היא עם ציבור שלם שרוצה דמוקרטיה. מפלגה שקיבלה פחות מ7% מקולות הציבור מדרדרת את מדינת ישראל לתהומות, מחריבה את שלטון החוק, מפרקת את בתי המשפט ומקריבה את הערכים הליברלים שלנו. הדרג המקצועי משפטי מתייצב מול הפולטיקאית היחידה במשרד. המורשת ששקד מותירה היא השבר והקרע חסר התקדים שהיא יוצרת במשרד בראשותו היא עומדת.

לצפייה בנאומי במליאה לחצו על התמונה

לשמיעת הראיון עמי ב"קלמן ליברמן" לחצו על התמונה

לקריאת הכתבה ב"כיכר השבת" לחצו על התמונה

לשמיעת הראיון עמי ב-"כל היום" עם יעקב אייכלר לחצו על התמונה

הם לא רוצים יועצים משפטיים, הם רוצים "יסמנים"

כבר ראינו שהמתקפה החזיתית על שלטון החוק והדמוקרטיה לא פוסחת על אף שומר סף והיא מלווה בחקיקה שנועדה לבטל את עצמאותם של היועצים המשפטיים. החוק שנועד לאפשר לשרים לשלוט ביועצים המשפטיים שלהם הגיע לדיון סוער בועדת חוקה. שרת המשפטים, שמקדמת את החוק, רוצה להזריק פוליטיזציה למערכת. היא לא רוצה יועצים משפטיים עצמאיים במשרדי הממשלה, אלא חבורת ״יס-מנים״.

יועץ משפטי אמור להוציא לפועל את מדיניות השר, ובתנאי שהיא לא מנוגדת לחוק. אפשר רק לנחש למה הם רוצים לקבוע מי יהיה היועץ המשפטי שלהם. אז היועץ המשפטי לממשלה מתנגד בכל תוקף לחוק, שופט העליון בדימוס זמיר אמר כי החוק ישנה את הד.נ.א של השירות הציבורי באופן בלתי הפיך, ושרת המשפטים בשלה. אמשיך להוביל את המאבק בחוק שכל מטרתו הוא ריסוק שומרי סף שמפעילים שיקול דעת עצמאי ומונעים מהפוליטיקאים לקדם יוזמות אנטי חוקתיות.

לצפייה בדבריי בועדת חוקה, חוק ומשפט לחצו על התמונה

להאזנה לראיון עמי בתכנית של ענת דוידוב וינון מגל לחצו על התמונה

לצפיה בראיון עמי בתכנית "פרלמנט צהריים" לחצו על התמונה

 

יום יבוא והנאמנות תהיה לתרבות ולא להתיישרות

אנחנו ״בעידן הנאמנות״ ומה שמתחיל בסימון ״נאמנים״, מוביל לסימון ״בוגדים״. חוק הנאמנות בתרבות עבר בקריאה ראשונה והגיע לדיון סוער בוועדת החינוך. אנחנו לא נוותר ונמשיך להאבק בוועדה בכדי לשנות את החוק. בנאומי במליאה, הקדשתי לשרה רגב שיר:

 ״רציתי לשאת נאום נגד חוק הנאמנות בתרבות, אבל בשביל מירי רגב חייב לשלב קצת תרבות. בחרתי בדרך של שיר, אומנם זה לא צ'כוב, אבל זה עדיין נהיר. השרה רגב הייתה צנזור ראשי, תפקיד בכיר, על כך כל אחד יסכים, אך בדמוקרטיה, המצב קצת מורכב, כאן לכל אחד מותר לומר את שעליו״. צפו בנאום המלא!

לצפייה בנאומי במליאה לחצו על התמונה


לקריאת הכתבה באתר ״גלובס״ לחצו על התמונה
 

לקריאת הכתבה באתר "Ynet" לחצו על התמונה

 

נתניהו- חשוף את הוצאות פעילות הרשת שלך!

השבוע נחשפה רשת בוטים וחשבונות פיקטיביים שהפיצו תוכן התומך בנתניהו. ההאקרים שחשפו את הפרשה זיהו מעורבות רוסית, שפת ממשק טורקית ואיש קשר שיושב פה בארץ ואחראי על האופרציה. ערב הבחירות הכלליות ולנו ברור- צבא בוטים בארץ ובחו״ל בוחש במגרש הפוליטי ומנסה להשפיע ולהטות את דעת הקהל לתמיכה בראש הממשלה. פניתי לנתניהו בדרישה לחשוף את מימון הוצאות הדיגיטל שלו. נתניהו והליכוד, מיהרו כמובן להכחיש את הדברים. אבל, ״אם אין כלום כי לא היה כלום״, ואין לנתניהו קשר לרשת הבוטים והפרופילים המזויפים, שהוא מככב בהם, אז שיחשוף את הוצאות מימון פעילות הרשת שלו, גם זו שבאמצעות חברים. כי אם זה לא הוא, אז יש פה מדינה זרה שמנסה להתערב

הבחירות קרבות ואנו חייבים להתאים את הפיקוח על מערכת הבחירות לעידן הרשת ולהקדים תרופה למכה. לכן פניתי למבקר המדינה בדרישה שיתערב בג’ונגל הוירטואלי ויפקח על הוצאות מימון הפרסום ברשתות החברתיות תוך כדי תקופת הבחירות ולא בדיעבד- לאחר שהנזק כבר נעשה. כך נוכל לזהות בזמן אמת שימוש בפרופילים מזוייפים לצורך הטיית דעת הקהל.

לקריאת הכתבה בישראל היום לחצו על התמונה

לקריאת הכתבה באתר "TheMarker" לחצו על התמונה

 

נתניהו בפאניקה!

תארו לעצמכם שנשיא המדינה לא יטיל את הרכבת הממשלה על מועמד תחת חקירה בעבירה מסוג פשע. זו הצעת החוק שהגשתי ועלתה להצבעה, מה שבטוח זה שמי שטוען ש״לא יהיה כלום כי לא היה כלום״, לא היה חושש להצביע בעדה. 

ראש ממשלה אמור לנהל מדינה ללא שיקולים פוליטיים והישרדותיים והוא בטח לא אמור לנהל משפט מכיסא ראש הממשלה. הצעת החוק שיזמתי מבטיחה יציבות פוליטית, קביעת נורמות ערכיות ובעיקר שמה סוף לטירוף שהקואליציה הכניסה אותנו- כל יום עושי דברו של נתניהו מעלים יוזמות שנועדו להבטיח את הישרדותו של ראש ממשלה שחשוד בפלילים. הצעת החוק שלי חידדה לנתניהו את הפירצה בחוק. ואז, בקואליציה של נתניהו כמו בקואליציה של נתניהו- מסע ההישרדות מכתיב את המציאות- ישר יצאו ספינים על נשיא המדינה וגדעון סער, בקואליציה לא הסתפקו בספין ובשבוע הבא עולה הצעת חוק של  ח״כ אמסלם שתצמצם את שיקול דעתו של הנשיא בנושא. הפאניקה של נתניהו מובילה לעוד חקיקה הזויה. 

לצפייה בכתבה של עמית סגל במהדורה המרכזית לחצו על התמונה

״מעריב״

לצפייה בראיון עמי באולפן ynet לחצו על התמונה

לצפייה בכתבה בחדשות ״כאן״ לחצו על התמונה

להאזנה לראיון עמי בתכנית "יומן הצהריים" של אסתי פרז לחצו על התמונה
 

לצפייה במהדורה הראשונה לחצו על התמונה

הרשעה ברצח רק פה אחד- חוק תאיר ראדה ז״ל

היום יותר מתמיד ברור שהצעת החוק שהגשתי - ״הרשעה ברצח רק פה אחד״ חייבת לעבור. פרשת זדורוב מטלטלת את הציבור כבר 12 שנים. 3 ערכאות משפטיות, דעת מיעוט של השופט דנציגר בעליון, ועדיין לאילנה, אימה של תאיר, ולציבור אין וודאות בשאלה מי רצח את תאיר ראדה ז״ל. הראייה החדשה ובדיקת הד.נ.א המיטוכונדריאלית שוב מעוררת את השיח בדבר אשמתו של זדורוב. אין בהתפתחויות כדי להצביע באופן חד משמעי שזדורוב זכאי, אך זה בהחלט מחייב בדיקה של ממצאים נוספים שטרם נבדקו, וחשיבה מחודשת על מארג הראיות בתיק.

במשפט פלילי כאשר יש ספק סביר אין הרשעה, לפחות כך זה אמור להיות. דעת המיעוט של השופט דנציגר, מוכיחה שנותר ספק באשמתו של זדורוב וכעת הראייה החדשה מגבירה ספק זה. הצעת החוק שהגשתי קובעת שבעבירות של עונש מאסר עולם חובה, לא תתאפשר הרשעה אלא על דעת כל שופטי ההרכב- דהיינו פה אחד. בעבירות בהן אין שיקול דעת לבית המשפט והעונש הוא מאסר עולם חובה אנו צריכים לספק וודאות באשמה.

לצפייה בראיון עמי בתכנית הבוקר לחצו על התמונה

לקריאת הכתבה המלאה ב-ynet לחצו על התמונה

לצפייה בראיון עמי בתכנית הבוקר לחצו על התמונה

גם לשופטים מגיע את יומם בבית הדין

פרשת המסרונים בה הודחה השופטת פוזננסקי-כץ לצמיתות מכס השיפוט, הציפה את הבעייתיות בחוק בתי המשפט, לפיו בית דין משמעתי לא יכול  להטיל השעיה זמנית. האפשרויות הן נזיפה, התראה, העברה לבית משפט אחר או הדחה לצמיתות. היעדר שלב ענישה של השעיה זמנית, יוצר מצב בו אין מדרג ענישה סביר, מידתי והולם

התפקיד שלנו כמחוקקים הוא להיות פה וקול לכל חלקי החברה. גם לאלו הנחשבים לחזקים שבה. החברה הישראלית מצפה משופט לנורמה ערכית ומוסרית גבוהה, ובצדק. אך הענישה של כל אדם, גם של שופט, שעבר עבירת משמעת חייבת להיות מידתית ובהתאם לנסיבות המקרה. לכן הגשתי הצעת חוק שתאפשר עונש של השעיה, עד שנה, כך ניצור סולם ענישה מדורג. לכל אדם הזכות שיהיה לו את יומו בבית המשפט והוא יזכה להישפט משפט צדק על מעשיו. גם לשופטים מגיעה הזכות הזו.

לקריאת הכתבה המלאה ב"גלובס" לחצו על התמונה

 

חייכו, כולנו משתתפים באח הגדול- מערך הסייבר

תכירו את מערך הסייבר- גוף בטחוני, שיש לו כוח בלתי מוגבל לאסוף, לנטר ולנתח מידע אישי שלנו 24/7. יש לו סמכויות להיכנס לבתים, לערוך חיפושים ולתפוס חפצים, כמעט ללא פיקוח וביקורת. ומה נעשה עם הנתונים שנאספו עלינו? לא כל כך ברור. מה שכן ברור, זה שמערך הסייבר לא כפוף לכנסת ולא לממשלה, וגם לא לשרים. הוא כפוף רק לבעל בית אחד- ראש הממשלה בנימין נתניהו. אפשר רק לדמיין איזה שימוש ניתן לעשות במערך, בפרט מול יריבים פוליטיים. 

בדיון בועדת המדע חשף בכיר במערך הסייבר שרק בשנה האחרונה הם הסירו, באמצעות פייסבוק, אלפי בוטים ופרופילים מזוייפים שניסו להשפיע על מערכת הבחירות המקומיות. נדהמתי מהמידע והפניתי לבכיר שאלות נוקבות- באיזו סמכות אתם מסירים פרופילים? לאיזה צד של המפה הפוליטית הפרופילים משתייכים? איך אפשר לבקר את הליך ההסרה? האם הוא נתון לביקורת? האם ניתן לערער עליו? איפה דיווחתם על זה? איך אפשר לדעת שאתם לא תעשו בזה שימוש לחיסולים פוליטיים? לא קבלתי תשובות מספקות. מערך הסייבר הוא גוף חשוב, אך פעולתו חייבת להיות נתונה לפיקוח. כאשר רוה״מ הוא היחיד ששולט במערך, זה צריך להדליק אצל כולנו נורה אדומה, בפרט כשאנו עומדים בפני מערכת בחירות ארציות.

 

להאזנה לראיון עמי בתכנית "מה בוער" של רזי ברקאי לחצו על התמונה

לקריאת הכתבה לחצו על התמונה

 

 נתניהו "משחק אותה אלוהים"

"אתה אדוני ראש הממשלה משחק אותה אלוהים ורוצה להתערב במי יכול להביא ילדים"- כך פניתי לראש הממשלה בדיון 40 חתימות על האפליה כלפי הקהילה הגאה בחוק הפונדקאות. 

איזה מסר מקבל הבחור הצעיר שיושב בבית ורואה את ראש ממשלתו יושב אדיש למצוקתו- תישאר בארון, אל תצא, תמשיך לפחד, תמשיך להנציח את הסטטיסטיקה, לא זו של סקרי הבחירות, אלא של אובדנות בקרב נוער להט״בי. מאחוריה מסתתר דם, כאב, דמעות ושברון. כל מה שהנער הזה היה רוצה, זה שראש הממשלה שלו יעלה על הדוכן ויגיד לקהילה הגאה: "אני ראש הממשלה גם שלכם, מגיע לכם להיות שווים אלי ולכל אחד אחר". אבל במקום זה, עלה נתניהו ואחרי שהקדיש את נאומו לשלל נושאים, תירץ את האפליה ב״אין לי רוב קואליציוני״. נתניהו לא שכח שכנסת ישראל מורכבת מקואליציה ואופוזיציה, ואם באמת רוצים יש רוב לתיקון חוק הפונדקאות, אלא ששוב כהרגלו הוא משקר לציבור ויוצא במפגן צביעות. פניתי אל ראש הממשלה- אתה בן של היסטוריון, יש לך הזדמנות לעשות היסטוריה- לבטל את האפליה ולאפשר שוויון. 

לצפייה בנאומי במליאה לחצו על התמונה

לקריאת הכתבה המלאה באתר "Ynet" לחצו על התמונה

קרב ראש בראש ביני לבין ח״כ קארין אלהרר (ספוילר - נצחתי!)

לצפיה בתכנית לחצו על התמונה

הם יוצאים במכירת חיסול ומי שישלם את המחיר זה אנחנו - הציבור.

לצפייה בראיון בתכנית "הנבחרים" עם דוד בן בסט ברדיו 100FM

לקריאת הכתבה לחצו על התמונה

יום הזכרון ליצחק רבין

התייחדנו עם זכרו של ראש הממשלה ושר הביטחון, יצחק רבין ז״ל, מורשתו ודרכו. ״אלימות היא כרסום יסוד הדמוקרטיה הישראלית. יש לגנות אותה, להוקיע אותה, לבודד אותה. זו לא דרכה של מדינת ישראל״. אמר יצחק בנאומו האחרון בכיכר ונדמה כי עד היום לא הצלחנו לקיים את צווואתו זו. בימים בהם יש פילוג, שיסוי, הסתה וסימון בוגדים- חייבים לזכור ולהזכיר זו ההסתה שהובילה לרצח ראש ממשלה בישראל.

שבת שלום חברות וחברים, 

שלכם ולמענכם, 

רויטל. 


הצטרפו אליי לעמוד הפייסבוק שלי: רויטל סויד עו"ד / Revital Swid ולטוויטר: swid4@

צוות לשכתי עומד לרשותכם בכל עניין:
אדר הרשקוביץ, יועצת פרלמנטרית: 054-7917156.

עידו בן תורה, יועץ פרלמנטרי: 054-5649890.

 

להסרה מרשימת התפוצה יש ללחוץ על הקישור בתחתית העמוד