חברות וחברים יקרים,

אחרי הספינים, מופעי הקוסמות והברברת המיותרת של רה"מ המציאות מכה בנו. ישראל עומדת בפני ימים קשים בחזית הביטחונית, הכלכלית והמשפטית. הטרור מרים ראש ביהודה ושומרון. פיגוע אחר פיגוע גובה מאיתנו את היקר מכל. עמיעד בן ארבעת הימים הלך לעולמו בטרם הספיק לפקוח את עיניו ומיטב בנינו, שני לוחמי צה"ל, סמ״ר יובל מור יוסף וסמל יוסי כהן ז״ל, נהרגו ושניים נוספים פצועים קשה. ברצועת עזה, ישראל משלמת בדולרים לחמאס בשביל שקט, ובצפון ישראל נמצאת במתח צבאי מול חיזבאללה. כעת כשגם המתנחלים מתפקחים ונזכרים שנתניהו הוא לא יותר ממנהל שיווק מוצלח, הם ילחצו ויסחטו אותו ועוד ועוד. כבר עכשיו שמענו על אישורים לבנייה נוספת בהתנחלויות שיביאו להרחקה של חזון שתי המדינות וחבלה בערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. כעת המתנחלים ונערי נתניהו יעצימו את קריאתם לעלות עם D9 על ביהמ"ש העליון ויאיימו על מערכת המשפט ביתר שאת.  עוד התברשנו על זינוק במחרי החשמל, המים, הארנונה והלחם. מה עושה הממשלה בתגובה? מקימה ועדה לבחינת יוקר המחייה. ישראבלוף 2018. מול כל אלה יושב על כיסא עור הצבי רה"מ שנגדו שלוש חקירות בחשד לשוחד והפרת אמונים. כשהעיסוק המרכזי של ראש הממשלה הוא הישרדתו הפוליטית, הוא לא רואה את מחירי המזון, קצבאות הקשישים, קצבאות הנכים ויוקר המחייה. הכל עובר לו מתחת לאף. היום יותר מתמיד, האחריות מונחת על כתפינו - אנחנו חייבים להחליף אותו.

ממשלה שנלחמת על ״חוק גדעון סער״ אבל זורקת מהמדרגות את הנכים עם כיסאות הגלגלים

מה אתה יותר קשיש או נכה? כשנכים, שזכאים כל החיים שלהם לקצבת נכות, מגיעים לגיל פרישה, שבו כל אדם רגיל מקבל קצבת זיקנה, הם אמורים לבחור אחת משתי הקיצבאות- או זקנה או נכות. אין כפל קיצבאות. זה אבסורד! כי מה בדיוק הם חושבים שם שככל שאתה מתבגר אתה נהייה פחות נכה?! בארץ יש כרבע מיליון נכים, מתוכם 80,000 קשישים. הממשלה הזו זורקת אותם מכל המדרגות, עם כיסאות הגלגלים ועם ההליכונים, היא הפכה את הלחם והתרופות עבורם למותרות. השבוע עלתה להצבעה במליאה הצעת חוק שיזמתי, לאפשר לאותם 80,000 קשישים, לקבל *גם* קצבת נכות ו*גם* קצבת זקנה. הממשלה התנגדה. אבל אתם יודעים על מה הם כן הצביעו בעד? על ״חוק גדעון סער״. מבחינת נתניהו זה לא החיזבאללה ולא החמאס, זה רובי ריבלין על הגדרות. ראש הממשלה רועד מפחד, עשר שנים הוא לא ניסה להעביר חוק כזה, ועכשיו כשהוא תחת חקירות, זה הדבר היחיד שמעסיק אותו- הישרדותו הפוליטית. והנכים הקשישים? הם ימשיכו להיאבק כדי לשרוד. בושה.

אני לא מוותרת, אמשיך להילחם למענכם. בממשלה הזו קשישים נכים - out! הישרדות פוליטית- in!

לצפיה בדבריי במליאה לחצו על התמונה

ידיעות אחרונות

לצפייה בכתבה באתר YNET לחצו על התמונה

ידיעות אחרונות

מה קרה שפתאום משק החלב התחיל לעניין את שרת המשפטים?!

שרת המשפטים איילת שקד נטשה את כל עבודתה במשרד המשפטים רק כדי להגיע לדיון בוועדת הכלכלה של חברנו איתן כבל על משק החלב. למה זה היה כל כך חשוב לה? כדי לנסות לסתום את הפה לדינה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה ולוודא שהיא לא תציג בדיון את עמדת היועץ המשפטי לממשלה על אף שהוא שלח אותה לדיון במיוחד לעשות זאת. שקד שרצתה למנוע זאת, ישבה שם כמו סוהרת, על הדרך ניסתה לעשות שרירים גם על היועץ המשפטי לממשלה. התנהגות ילדותית ומביכה של מי שעומדת בראש המערכת ובמקום להגן עליה, מרסקת אותה. פניתי אליה: ״את שרת המשפטים, את לא אמורה להתקוטט עם פקידים. את אמורה לאפשר לה להביע את עמדת היועץ המשפטי לממשלה. לא יכול להיות שאת תרדי לרמה הזאת״.

ומה בסוף קרה? שקד הובכה, יצאה וזילבר דיברה. אמשיך להיאבק נגד שרת המשפטים וחבריה ששמו להם למטרה לרמוס את שלטון החוק ואת מי שמייצג אותו. 

לצפייה בסרטון המלא לחצו על התמונה
 

לקריאת הכתבה בוואלה! לחצו על התמונה

להאזנה לראיון עימי ביומן הערב של גלי צה"ל לחצו על התמונה

 

לצפייה בעימות ששודר בחדשות לחצו על התמונה

מעריב

עוצרת את ״קשר השתיקה״ על תופעת ניכור הורי- הצעת חוק שיזמתי

בשבוע שעבר שודר הפרק האחרון בסדרה המטלטלת "קשר השתיקה" של צופית גרנט על ניכור הורי. אך המסע שלי ושל עוד אלפי הורים וילדים, להעביר את הצעת החוק שיזמתי להבטחת קשר בין ילדים להורים, התחיל לפני והוא עדיין ממשיך. מאז עברה הצעת החוק בקריאה טרומית אנו כבר רואים את ניצני השינוי במערכות השונות. שופטים, עורכי דין, דיינים, עובדים סוציאלים וגורמי רווחה עימם אני בקשר, מברכים על הצעת החוק ופועלים ברוחה. בנוסף העלאת המודעות לנושא הובילה גם לשינוי בקרב הורים וילדים. אך למרות שאלפי הורים וילדים עדיין מנותקי קשר ולמרות שמדובר בהצלת נפשות של ממש ההצעה מתעכבת בוועדת חוקה ולא התקיימו בה עדיין דיונים. אתם שואלים למה? כי לממשלת ישראל יש סדר עדיפויות אחר- היא מעדיפה לקדם בועדת חוקה את חוק היועמ״שים ואת חוק החטיבה להתיישבות, במקום לפעול לטובת הציבור. מאז שידור התוכנית קבלתי אינספור פניות מהורים מנוכרים שהתקשרו אליי מלאי תקווה בשביל להבין איפה עומדת הצעת החוק. אבל אתם יודעים, אני לא מוותרת ואמשיך את המאבק שלי לקדם את הצעת החוק הכל כך חשובה הזו שתציל נפשות של אלפי ילדים. בשביל להצליח, אני חייבת אתכם איתי.

לצפייה בחלק קצר מהסרט "קשר השתיקה" ששודר ברשת 13

לצפייה בראיון עימי בצנרת לחצו על התמונה

כבר נרשמתם לאודישן של מפכ״ל נולד?!

מה שווה ועדה אם לא שולטים בה. סאגת מינוי המפכ״ל עדיין רחוקה מלהגיע לכדי סיום אבל היא הבהירה עד כמה וועדת גולדברג נחוצה. כאשר אדרי לא עבר את הוועדה, חיש מהר הזדרזו ח"כים ושרים מהימין, ובראשם שרת המשפטים איילת שקד, להכפיש את הוועדה, שהם עצמם מינו, לדרוש את ביטולה ולקרוא להביא את אישור המועמד להצבעה בממשלה. הם מנסה ליצור שומרי סף מוחלשים שיהיו חייבים לדרג הפוליטי ויתיישרו על פי דרישתם. ח״כים ושרים מימין מחסלים את שלטון החוק כאג׳נדה וכל מה שהם רוצים זה שומרי סף נחלשים שנשלטים על ידם. כעת הם מנסים להוביל לשימוע ציבורי בכנסת לתפקידים הבכירים ולשופטים. רק דמיינו את זה. מועמדים יצטרכו לשאת חן בעיני פוליטיקאים שיעבירו אותם ״אודישן״ של שופט נולד או מפכ״ל נולד. כך יוצרים שומרי סף מוחלשים. 

לצפייה בדבריי בתכנית "פגוש את העיתונות" לחצו על התמונה

לכתבה בוואלה! לחצו על התמונה

לצפייה בעימות שלי עם ח"כ דוד ביטן ב"מטה המרכזי" לחצו על התמונה

לצפייה בראיון ב"עולם הבוקר" לחצו על התמונה

לצפייה בראיון עמי בערוץ הכנסת לחצו על התמונה

 

ועכשיו הם דורשים גם נאמנות ברשת

אנחנו חייבים למנוע מילדנו הקטינים חשיפה לכל תוכן פורנוגרפי. אך באיצטלה של חוק סינון תכנים מקדמים ח"כ מיקי זוהר וח״כ שולי מועלם את חוק הצנזורה על הרשת. אם עד עכשיו הם דרשו נאמנות בתרבות ונאמנות במשפט, כעת הם דורשים נאמנות ברשת. הסיכון הוא צינזור של האינטרנט בהוראות השלטון- מדרון חלקלק ומסוכן. לא בכדי אפילו נתניהו בעצמו התנגד לקדם את החוק. מיקי זוהר הוביל לכך שהוא יוכל אף לנתק מהאינטרנט לחלוטין כל אדם שלא יענה לשאלה באיזה סינון הוא מעוניין. ספקית האינטרנט פשוט הייתה אמורה לחסום אותו לחלוטיןלאחר מאבק עיקש בוועדה, כאשר לצידנו כל משרדי הממשלה ואנשי המקצוע, רוכך החוק באופן משמעותי. עדיין, יש בעיתיות רבה עם החוק. צריך לדאוג שלא תהיינה רשימות שחורות, שמידע לא יודלף, שלא תהייה צנזורה גורפת על הרשת, ושאם סמוטריץ׳ יהיה יום אחד שר החינוך  הוא לא יחליט שהפסל ״דוד״ של מיכלאנג'לו הוא ״תוכן פוגעני״ כהגדרת החוק. הצעת החוק בנוסח הזה לא רק שלא תשיג את המטרה אלא גם תפגע בנו, שכן ההצעה תייצר אשליה של הגנה על ילדים, כשבמציאות דבר לא ישתנה. ההצעה עברה בוועדה ותעלה בשבוע הבא בקריאה ראשונה, נמשיך להילחם כדי שתכול רק על תוכן פורנוגרפי בלבד, ולא צנזורה גורפת על הרשת, שתיתן להם את הכוח לנתק אנשים מהאינטרנט רק כי לא ענו להם. אגב כבר כיום ישנה אפשרות להורים לפנות לכל ספקית אינטרנט ולהתקין סנן שיחסום תכנים פוגעניים באינטרנט, בחינם. 


לצפייה בראיון בלונדון וקירנבאום לחצו על התמונה

לקריאת הכתבה בדה-מרקר לחצו על התמונה

 

לצפיה בדבריי בתכנית "בוקר אור" בערוץ 10 לחצו על התמונה

להאזנה לראיון ביעל דן בגלי צה"ל לחצו על התמונה

הצעת החוק שלי נכנסה לספר החוקים ואני תקווה שלא יעשה בה שום שימוש

עוד מימיה הראשונים של התנועה הציונית נאבקו העולים ותושבי הארץ בטרור שגבה מאיתנו את מיטב בנותינו ובנינו, לוחמי ולוחמות צה"ל. מעל עשרים ושבע אלף חיילים וחיילות, אזרחים ואזרחיות נפלו במערכות ישראל ובפעולות איבה. לפני כשנתיים החל מסע שאמש נגמר בניצחון חשוב, לאחר הפיגוע הנורא במתחם שרונה ביוני 2016, פיגוע בו נרצחו עידו בן-ארי ז"ל, מיכאל פייגה ז"ל ,מילה מישייב ז"ל ואילנה נבעה ז"ל, פנה אליי חברינו מאיר בן הרוש וסיפר לי על המצוקה בה מצויה משפחתו של עידו ז"ל. מעבר לאובדן הטראגי ובעודם מעכלים את הבשורה המשפחה נאלצה להיאבק בבירוקרטיה ולשלם אלפי שקלים בכדי שיקירם, אשר נרצח בפיגוע טרור, ייקבר בעיר נעוריו, קרוב למשפחה. הסיטואציה בה משפחה מאבדת את יקירה בפיגוע טרור - ונאלצת להתעסק בבירוקרטיה ולשאת בהוצאות כספיות, מעוותת. היום בזכות הצעת החוק שהגשתי ושעברה בקריאה שניה ושלישית - העוול הזה תוקן. מעתה משפחת קורבן פעולת טרור תבחר היכן לטמון את אהובה ולא תישא בשום עלות כספית. הצעת החוק עברה ונכנסה לספר החוקים. אך כולי תקווה שהחוק שלי יהיה לאות מתה בספר החוקים ולא ייעשה בו שימוש.

לצפיה בדבריי במליאה על לחצו על התמונה

הצביון היהודי במדינה לא מוטל בספק, הצביון הדמוקרטי בסכנה

אין מקום לגילויי גזענות בחברה הישראלית. יוזמתם של חברי מועצת עיריית עפולה, להוסיף להצהרת האמונים את המילים "לשמור על צביונה היהודי של העיר" היא המשך למסע בחירות בעל ניחוח גזעני שניזון מהתססה נגד המיעוט הערבי שחי ועובד בעיר עפולה ובסביבה. עלינו לעמוד כחומה בצורה כנגד אלו המנסים לגרום לשיסוי וקיטוב בין החלקים השונים בחברה הישראלית. חובה להשמיע קול נגד כל גילוי גזענות. בעסקים ובביה״ח שבעיר מועסקים ומקבלים שירות רבים מתושבי האזור שמרגישים שמסיתים נגדם. פניתי ליועץ המשפטי לממשלה בנושא. הצביון היהודי במדינה לא מוטל בספק, הצביון הדמוקרטי בסכנה.

 

הארץ 

להאזנה לראיון עימי ברדיו צפון לחצו על התמונה

25!

השבוע נרצחה האישה ה-25 השנה, אימן עוואד ז״ל. תכנית לאומית למאבק באלימות במשפחה אומצה כבר בשנת 2016, ואנו בשלהי שנת 2018, אך הכסף עדיין לא הועבר, למה הממשלה הזו בדיוק מחכה?! מאסנו באמירות שלא מגובות בהחלטות על כך שצו השעה הוא להאבק בתופעה, מאסנו בוועדה ועוד ועדה שהמלצותיהן שוכבות במגירה, מאסנו בזעזוע המזויף של נתניהו שרץ לעמוד בראש ועדה קיימת, לאמץ הצעת חוק משנת 2015 על איזוק אלקטרוני לגברים אלימים ובפועל לא לשנות כלום. לא. נוותר, נמשיך לזעוק ולמחות עד שיועבר תקציב שיאפשר להתחיל לחולל שינוי. זה מאבק על חייהן של נשים. 

שינויים חברתיים נולדים לא אחת באמצעות חקיקה. כך נעשה באלימות במשפחה ובהטרדה מינית, חקיקה יעודית שהובילה לשינוי תפיסה, להעלאת מודעות ולשינוי משמעותי ביחס של המשטרה, בתי המשפט לעבירות אלו ושל החברה עצמה. בימים אלו אנו דנים בוועדת חוקה על הצעת חוק שעניינה רפורמה בעבירות המתה, שמשנה את הגדרות והענישה בעבירות הריגה ורצח. מתבקש היה שלאור מצב החירום בו אנו נמצאים רצח נשים יוכר כנסיבה מחמירה. התייצבנו השבוע בדיון כל חברות הכנסת, מהקואליציה והאופוזציה ודרשנו להכיר ברצח נשים, עקב היותן נשים, כנסיבה מחמירה. שוב התנגדות ממשלה. זו חובתינו כמחוקק להתמודד עם רצח נשים גם באמצעות החוקים שאנו מחוקקים שינויי החקיקה והעברת תקציב לתוכנית שכבר קיימת מעל שנה וחצי יהוו כלים אפקטיביים להתמודדות עם רצח נשים. 

 

לצפייה בראיון בערוץ 10 לחצו על התמונה


 

לצפיה בכתבה באתר YNET לחצו על התמונה

להאזנה בראיון עימי אצל אריה גולן לחצו על התמונה

 

להאזנה לראיון עימי אצל יעל דן בגל"צ - לחצו על התמונה

 

 העובדים הסוציאליים מתייצבים בחזית למען המוחלשים אך מי מגן עליהם?

חברה שמכבדת את עצמה לא מפקירה את מי שמטפל, תומך ומסייע לחלשים שבה. העו״סים הם אנשים מסורים שפועלים מתוך תחושת שליחות ומסייעים לשכבות החלשות ביותר בחברה. פעם אחר פעם הם מוצאים את עצמם תחת איום ואלימות. מתחילת השנה אירעו 180 מקרי אלימות כלפי עובדים סוציאליים. בחודש האחרון דווחו על חמישה מקרי אלימות קיצוניים, ובהם תקיפה מתוכננת של עובדת סוציאלית בפטיש. הם מתריעים שהם לפני קריסה, כשכל אחד מהם עובד בממוצע על 650 תיקים. הגיע הזמן שהממשלה הזו תעשה את הדבר הנכון. חייבים לתת לעובדים הסוציאליים את כל הכלים להתמודד. הגנה מפני אלימות, תקנים נוספים ותנאי שכר הוגנים כדי שהם יוכלו לתת מענה לילדים בפנימיות, בבתי חולים, במעונות לנשים מוכות, במרכזים לנפגעי תקיפה מינית, בהוסטלים. אסור לתת לשירותים החברתיים בישראל לקרוס. חברה חזקה חייבת שכל השרשרת החברתית שלה, מהחוליה החזקה ביותר ועד לחלשה ביותר, תהיה מוגנת. הם צודקים ואנחנו איתם!

 

שבת שלום חברות וחברים, 

שלכם ולמענכם, 

רויטל. 


הצטרפו אליי לעמוד הפייסבוק שלי: רויטל סויד עו"ד / Revital Swid ולטוויטר: swid4@

צוות לשכתי עומד לרשותכם בכל עניין:
אדר הרשקוביץ, יועצת פרלמנטרית: 054-7917156.

עידו בן תורה, יועץ פרלמנטרי: 054-5649890.

 

להסרה מרשימת התפוצה יש ללחוץ על הקישור בתחתית העמוד