חברות וחברים יקרים,

ימים קשים עוברים על החברה הישראלית. ימים בהם ראש הממשלה מתבוסס בביצת החקירות והחשדות. תם עידן ה"לא היה כלום". המשטרה קבעה חד משמעית שמתקיימת תשתית ראייתית נגד רה"מ נתניהו, בחשד לקבלת שוחד בהיקף חסר תקדים של מיליון ש״ח. כמעט בלתי אנושי, ובלאו הכי בלתי אפשרי מבחינה מעשית, לחלק את הקשב בין הקרב האישי על חפותך בהאשמות שוחד חמורות ובין ניהול המדינה. לכן, מוטב יעשה ראש הממשלה אם יכריז על נבצרות. במקום זאת, הוא יצא בנאום קורבני ומלא פאתוס תוך שהוא ממשיך את מסע הדה-לגיטימציה למפכ"ל, למשטרה ולשלטון החוק. לא כך נוהג ראש ממשלה, לא כך נוהג מנהיג אחראי ששלטון החוק הוא נר לרגליו. שימו לב- זה כבר לא "אין כלום כי לא היה כלום", זה רק - "לא יהיה כלום". כי עכשיו ברור לכולם שהיה גם היה. 

לצפייה בראיון עמי בתכנית 'חדשות הבוקר' עם ניב רסקין לחצו על התמונה  

לצפייה בראיון עמי בתכנית המשחק המרכזי, לחצו על התמונה

לקריאת הכתבה המלאה בווינט לחצו על התמונה

לצפייה בתכנית האקטואליות בהשתתפותי, לחצו על התמונה 

לצפייה בנאומי במליאה, שעה קלה לפני פרסום ההמלצות לחצו על התמונה 

 

אדוני ראש הממשלה- המשטרה תהייה פה גם אחריך

במסגרת מאבק ההישרדות של ראש הממשלה הוא השליך את המלצות המשטרה "לפח", והשבוע השליך לאותו "הפח" את המפכ"ל, המשטרה ומערכת אכיפת החוק. מסע הדה לגיטימציה עלה מדרגה ויש ניסיון לבלבל את הציבור מי החוקר ומי הנחקר, מי חשוד בעבירות פליליות ומי מנסה להלחם בתופעה. הטענות החמורות שהעלה המפכ"ל בראיון לתוכנית "עובדה", מצביעות על חשד לניסיון להלך איימים על חוקרי ראש הממשלה. יזמתי דיון דחוף בנושא במליאת הכנסת וקראתי לשר לביטחון פנים לגבות את המשטרה והמפכ"ל. התקופה הזו היא פגיעה אחת מתמשכת, הולכת ומסלימה בשלטון החוק ובמערכת אכיפת החוק. רה"מ מחריב את משטרת ישראל על מנת ליצור חוסר לגיטימיות לחקירה ואחריו המבול. יבוא יום, הוא לא רחוק, ראש הממשלה ילך- אך המשטרה תישאר. 

לצפייה בדברים לחצו על התמונה 
 

להאזנה לראיון עמי ביומן הערב בגל״צ, לחצו על התמונה


 

׳ישראל היום׳  13.02.2018

להאזנה לראיון עמי ברדיו ללא הפסקה, לחצו על התמונה 

 

נשים בתפקידי מפתח במשטרת ישראל- כינוס שיזמתי

7 מחוזות במשטרת ישראל, 20 מרחבים ו-70 תחנות. בשנת 2018, שנת ה-70 למדינת ישראל, עדיין אין מפקדת מחוז, יש מפקדת מרחב אחת ו-4 מפקדות תחנה בלבד. כמו בכל ארגון עם אוריינטציה גברית נשאלת השאלה האם נשים אינן מתקדמות משום שאינן רוצות, או שמא, לא נעים להודות, אך זהו ארגון גברי שמקדם גברים בלבד. יזמתי כינוס בהשתתפות מפכ"ל המשטרה, רנ"צ אלשייך, ראש אגף משאבי אנוש, ניצב גילה גזיאל, השרה לשיוויון חברתי גילה גמליאל וקצינות בתפקידי מפתח.

יש להשקיע משאבים בתוכנית לקידום נשים ובמבנה ארגוני שיאפשר שירות נשים. הדרך עוד ארוכה, אך את הניצנים של נשים בתפקידי פיקוד, כבר ניתן לראות.


 

ידיעות אחרונות 05.02.2018

מספרים לפולנים את האמת

שום חוק לא יימחה את כתם שיתוף הפעולה של חלקים מהעם הפולני בפשעי הנאצים. ממשלת פולין הימנית העבירה רק לאחרונה את החוק האוסר על האשמת הפולנים בפשעי הנאצים במהלך השואה. עוד לא יבשה העט על "החוק הפולני" וכעת הסנאט בוורשה קורא לאזרחי פולין ברחבי העולם לדווח לרשויות על דעות והצהרות אנטי פולניות שפוגעות בשמה הטוב של פולין.
אז אולי באמת כדאי ששגריר פולין בארץ ידווח לסנאט בארצו מה אנחנו חושבים. קראתי לישראלים שמשפחתם נספתה ונטבחה בשואה, על אדמת פולין ע"י פולנים- התקשרו לשגרירות פולין בישראל וספרו להם מה אתם חושבים על אחריותם של פולין והפולנים על השואה. בכך "נעזור" לשגריר פולין בארץ יאצק חודורוביץ לדווח לסנאט שלהם על מה שהוא שומע בישראל. את ההיסטוריה לא ניתן לשנות- נספר להם את האמת!

 

את צוקרברג מעניין רק הרווח

פייסבוק השיקה לאחרונה את אפליקציית "Messenger Kids" ובכך הורידה את גיל ההרשמה מ-13 ל-6. ילדים שרק לומדים קרוא וכתוב, זקוקים לתקשורת בין אישית שאינה עוברת דרך המסך. מחקרים הוכיחו כי גלישה ברשת מגבירה תחושות בדידות ופסיכולוגים ורופאים בעולם מתריעים בפני הסכנות- אך כל מה שמעניין את פייסבוק  זה שימור הקהל הצעיר.

לאחרונה הציעה פייסבוק למשתמשיה להוסיף לתמונת הפרופיל את תמונתו של המחבל שרצח את הרב רזיאל שבח ז״ל. נראה שמישהו בפייסבוק שכח שכללי המדיניות שלהם אינם מאפשרים תמיכה במעשי טרור. פניתי לפייסבוק בדרישה להסיר באופן מיידי את הפירסום ויזמתי דיון בוועדת המדע והטכנולוגיה, בנוכחות פייסבוק, על מנת למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד. לאחר התנצלות- הסירה פייסבוק את הפרסום. 

לצפייה בראיון עימי על הטרדות מיניות בפייסבוק בתוכנית "אקטואליות", לחצו על התמונה

השקת מערך מאו"ר בועדת החינוך- מערך למניעת אלימות ופשיעה נגד ילדים ובני נוער 

להאזנה לראיון עימי בתוכנית "שישישבת" בגלי צה"ל, לחצו על התמונה

 

התרגשתי להכריז שהצעת 'חוק הנכים' נכנסה לספר החוקים 

חוק היסטורי עבר השבוע. ביום שני אישרה מליאת הכנסת פה אחד את העלאת קצבאות הנכים בחוק הידוע בכינויו "חוק הנכים". ניהלתי את הישיבה בה חברי כנסת ושרים נאמו מדם ליבם ושיתפו בתהליך המורכב. החוק רחוק מלהיות מושלם, אך עדיין זו התחלה. זכות הייתה לי להכריז שהצעת החוק עברה ונכנסה לספר החוקים. מאבק הנכים היה מהמאבקים היותר משמעותיים שידעה הכנסת. אלמלא נשכבו על כבישים, חסמו צמתים, מחו בגופם, פקדו את הכנסת בכל ימות השבוע והגיעו לוועדות אני לא בטוחה שהחוק היה עובר. 
עדיין הם יתקשו לרכוש תרופות, מזון, חוגים לילדים, שכר דירה, ארנונה, מים ועוד. התלבטנו מאוד אם לתמוך במתווה שרחוק מלהיות משביע רצון. אך כדי לפתוח את הפתח לשינוי ומתוך תקווה שבעתיד ניתן יהיה להשוות את קיצבת הנכים לשכר המינימום, הצבענו בעד. נמשיך להאבק עבורם.


לצפייה בדבריי במליאה, לחצו על התמונה

במי את תומכת ואת מי את מיצגת?!

על רקע המתיחות בצפון והתקיפה בסוריה, האשימה חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן מהרשימה המשותפת את מדינת ישראל בכך שהיא מתחילה מלחמה. מי ששולח מטוסים להפציץ במדינה ריבונית אחרת, אמרה, הוא מי שאחראי למלחמות. פניתי לח"כ סלימאן, ושאלתי אותה את מי היא מייצגת, שכן רוב ערביי ישראל אינם מסכימים עם דבריה. ובמי היא תומכת? כי מדבריה משתמעת תמיכה בארגון חיזבאללה, האיראנים ומשטר אסד אשר טובח בעמו. 

 

לצפייה בדברי במליאה לחצו על התמונה 

לקריאת את הכתבה המלאה בווינט לחצו על התמונה
 

ממשיכה לפעול למען מינוי שופטת לעליון

בשבוע שעבר החל שלב השימועים למועמדים לשיפוט בבית המשפט העליון והוועדה בקרוב תתכנס ותבחר שני שופטים.  לפנייתי לנשיאת העליון השופטת חיות ולשרת המשפטים שקד, למנות לפחות שופטת אחת, הצטרפו אלי גם ארגוני הנשים. נשים אינן צריכות להתקדם אך ורק בשל היותן נשים, אך כשהרשימה כוללת מועמדות ראויות, בעלות שיעור קומה משפטי שאינן נופלות מעמיתיהן השופטים יש לשקול שיקול מגדרי. פסיקותיו של בית המשפט העליון הטמיעו לאורך השנים את עיקרון ייצוג הולם לנשים במקומות עבודה, בחקיקה ועוד. טבעי הוא שגם במינוי שופטים לבית המשפט, ייושם עיקרון זה.


הארץ 
 

שבת שלום חברות וחברים יקרים

שבת שלום 
שלכם ולמענכם, 

רויטל


עמוד הפייסבוק שלי: "רויטל סויד עו"ד / Revital Swid"
צוות לשכתי עומד לרשותכם בכל עניין:
אדר הרשקוביץ יועצת פרלמנטרית: 054-7917156.
מישל לוי דוברת: 054-6607333.


להסרה מרשימת התפוצה יש ללחוץ על הקישור בתחתית העמוד.

 

​​​​​​​